חיפוש

מה זו רשלנות רפואית בהריון?

רשלנות רפואית היא תופעה שעלולה לפגוע בכל אחד מאיתנו. בבתי החולים ובמרפאות יש עומס רב, ולפעמים רשלנות קטנה עלולה להוביל לנזק כבד. תקופת ההריון היא אחד הזמנים הכי מועדים לפורענות בהקשר הזה, וכאן נספר לכם על רשלנות רפואית שעלולה להתרחש בתוכה, וכמובן מהי הדרך להתמודד איתה.

 

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בזמן היריון יכולה להיות באחד משני סוגים. הסוג הראשון היא רשלנות שהובילה לפגיעה בעובר. חלק ניכר ממעקב ההריון נועד לשמור על העובר, לבדוק האם המצב של תקין וכמובן בעת הצורך לבצע את הלידה כדי למנוע פגיעה חמורה בעובר או באם. אי אבחנה בבעיות של העובר עלולה להשליך על המשך חייו בצורה שלילית, ולכן היא בהחלט חוסה תחת ההגדרה של רשלנות.

סוג אחר של רשלנות רפואית נוגע דווקא לאם, והכוונה היא לאי שימת לב לבעיה רפואית אצל האם. תקופת ההריון משפיעה בצורה שלילית על הגוף לאור המשאבים שהוא צרך להקצות לטובת ההריון. חלק מהבדיקות הרפואיות נועדו בדיוק עבור המטרה הזו, כך שאם הרופאים לא שמו לב להידרדרות במצב הרפואי של האם, ייתכן ותהיה עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית

 

הגשת תביעה בגין רשלנות

אם אכן חוויתן רשלנות רפואית בתקופת ההריון, עומדת לכן האפשרות להגיש תביעה. התביעה צריכה לכלול חוות דעת שמצביעות על כך שאכן הייתה רשלנות, אך לא פחות חשוב מכך גם להסביר את הקשר שבין הרשלנות לבין הפגיעה שחוויתן. ההגנה בדרך כלל תנה לטעון לאי קשר או שכלל לא הייתה רשלנות בטיפול בכן, ולכן אלו שני המרכזיים אליהם חשוב לשים לב בעת הגשת התביעה.

תביעות בגין רשלנות רפואית נחשבות לתביעות מורכבות במיוחד, ולפני שאתן מגישות את התביעה שלכן מומלץ למצוא עורך דין מנוסה שמכיר לעומק את התחום. זו הדרך היחידה שלכן להוציא מהמערכת הרפואית את הפיצויים שמגיעים לכן בגין הרשלנות, לאור העובדה שהמערכת תעשה הכל כדי להגן על עצמה.

 

איך אפשר למנוע את הרשלנות מראש

כמובן, השאיפה של כל אחת מאיתנו היא לא להגיע למצב שבו היא מגישה תביעה בגין רשלנות רפואית בזמן ההריון אלא מסיימת את ההריון בלידה של עובר בריא. הדרך לזה עוברת במעקב צמוד אחר המצב הרפואי במהלך ההריון. למרות שקופת החולים מנהלת את המעקב הזה, כל אחת צריכה להיות ערה לשינויים שחלים ולוודא שאכן כל הבדיקות שהיו צריכות להתבצע עד לשלב הנוכחי בוצעו.

 

לסיכום

תקופת ההריון כוללת ביקורים רבים אצל רופאים לטובת ביצוע בדיקות עבור האם והעובר. העומס הרב שמוטל על הרופאים ואי הידיעה של נשים בהריון לגבי מה הן צריכות לעשות מוביל לא פעם לטיפול לקוי בנשים בהריון, עד למקרים שבהם נגרמת פגיעה כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך ההריון. אם אתן מעוניינות להגיש תביעה חשוב למצוא עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית.

הגשת תביעה

באותו נושא
סיוע משפטי
7 מצבים שבהם תצטרכו סיוע משפטי

בעולם המורכב והמהיר שלנו, בעיות משפטיות עלולות להתעורר באופן בלתי צפוי, ולהשאיר אנשים פרטיים ועסקים זקוקים מאוד למומחיות והכוונה מקצועית. לסיוע משפטי תפקיד מכריע בשמירה

קרא עוד »
המוסד הישראלי לבוררות עסקית
כיצד מתנהל הליך הבוררות

אחד העקרונות החשובים ביותר במדינה דמוקרטית היא מערכת המשפט של המדינה. ככל שהמערכת יותר יעילה, איכותית ומונגשת לאזרח, כך הסיכויים של האזרחים ליישב את הבעיות

קרא עוד »