חיפוש

5 המושגים שחשוב להכיר לפני שלוקחים משכנתא

כשאנו ניגשים לקחת משכנתא ובחור את הבנק והמסלול הרצוי עבורנו, אנחנו עומדים להיפגש עם מגוון של מושגים ועולם שלם שחשוב להכיר ולהבין מראש, עבור תהליך המשכנתא בהמשך. כדי לייעל את תנאי המשכנתא, ולדעת מה חשוב שיהיה בה ומה פחות – נצטרך להכיר כמה מושגי יסוד ולהבין גם את הקשרים בניהם. לפניכם קצת על 5 המושגים שחשוב להכיר לפני שלוקחים משכנתא.

 

מדוע חשוב להכיר את המושגים בעולם המשכנתא?

עולם המשכנתא בישראל הוא עולם מסועף ומורכב, שכולל לא רק מגוון מושגים שאיננו מכירים עדיין, אלא גם מספר רב של בנקים, של מסלולים אפשריים, ושל תמהילים שונים שעומדים בפנינו בעת בחירת המשכנתא. הכרה של המושגים הללו, תבטיח את היכולת וההבנה המספקת שלנו שתאפשר לנו לסגור ולחתום על המשכנתא הטובה והיעילה עבורנו.

עם הכרה של שלל המושגים, נכיר גם מה תמהיל המשכנתא המעולה עבורנו, שמתאים לנו מבחינת כל המאפיינים והמדדים בתוך המשכנתא. לעוד מידע על עולם המשכנתא ועבור ליווי ומידע, מומלץ להיכנס אל https://www.vider.co.il.

 

5 המושגים שחשוב להכיר בעולם המשכנתא

 

קרן המשכנתא

קרן המשכנתא היא למעשה גובה ההלוואה שניתנת ללא הריבית. תשלומי המשכנתא כוללים את תשלומי הקרן, ואת הריבית שתתווסף לה בכל חודש או שנה. קרן המשכנתא היה הסכום שיוענק לכם, כאשר תצטרכו להחזיר אותו לבנק בהמשך יחד עם ריבית.

 

ריבית משכנתא

ריבית משכנתא היא אחד המושגים היסודיים והקריטיים ביותר שחשוב שתכירו. למעשה, בעוד והלוואת המשכנתא שהבנק מעניק לנו היא סכום הכסף אותו נצטרך להחזיר לו בכל חודש למשך שנים – תתווסף לסכום ההחזרה הזה, גם ריבית שנצטרך להוסיף לבנק. בכל תמהיל ומסלול שהבנק יציע ויסגור אתנו, תהיה גובה ריבית אחרת, וחשוב לשים לב לעניין קריטי זה ולאופציות הריבית הניתנות בכל הצעה ובנק אחר.

 

משכנתא בריבית קבועה

משכנתא בריבית קבועה, היא משכנתא בה הריבית שמתווספת לסכום ההלוואה וההחזרה, הנה קבועה ומוחלטת מראש. החיסרון הוא שלעומת משכנתא בריבית משתנה, כאשר שוק הנדל"ן יורד הריבית שלכם תישאר אותה ריבית ולא תרד, אך יש כאן ביטחון וקביעות שרבים מעדיפים אותה.

 

משכנתא בריבית משתנה

משכנתא בריבית משתנה, היא משכנתא שהריבית שמתווספת אליה עבור ההחזרה, משתנה בהתאם למצב השוק ומשק הנדל"ן בישראל ובעולם. מדובר במצב שיכול להיות יתרון, שכן הריבית יכולה רבות להיות נמוכה יותר מהריבית הקבועה שהיו מציעים לכם, אך היא גם יכולה לעלות ולהיות גבוהה יותר, ולכן יש כאן הרבה גורמים לשקול לפני ההחלטה.

 

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא מושג שרבים לא חושבים עליו מראש, אך שלרוב יש בו צורך וחשוב להכירו. מאחר והבנק לוקח סיכון ומעניק לכם כספים – המזור שלו במקרה שהלקוח לא עומד בהחזרי ההלוואה, הוא העובדה שהוא משעבד את הדירה, ויכול למכור אותה בעת הצורך כדי לא להפסיד מהעסקה. מהסיבה הזו הבנק בוחר לדרוש מהלקוחות ביטוח משכנתא שמבטח את המבנה במקרה והוא נהרס, כדי לא לספוג הפסדים.

משכנתא

 

 

 

באותו נושא