חיפוש

חשמלאי מוסמך 

מה היינו עושים ללא חשמל? תאורה, בישול, מיזוג אוויר ועוד שלל פעולות וצרכים שונים מתאפשרים לנו הודות לחשמל. למעשה, במאה ה-20 ובמאה ה-21, האדם נעשה תלותי במכשירים שונים שעובדים באמצעות חשמל. מה קורה כאשר ישנן בעיות שונות במכשירים הללו או במקורות החשמל? חשמלאי מוסמך הוא בעל המקצוע שמסוגל לטפל בבעיות הללו במקצועיות ובבטיחות. הנה מה שאתם צריכים לדעת עליו. 

 

מיהו החשמלאי המוסמך?

לא כל אחד יכול לקרוא לעצמו חשמלאי מוסמך. גם אם השכן שלכם או אח שלכם מצליח לתקן את הטלוויזיה או את המקרר מדי פעם, זה ממש לא הופך אותו לחשמלאי מוסמך. חשמלאי מוסמך הוא איש מקצוע שעבר הכשרה מתאימה. ישנם קורסים רבים בהם ניתן ללמוד את מקצוע החשמלאי. הקורסים הללו כוללים לימודים עיוניים ומעשיים, שמכשירים את הסטודנט לעבודה עם חשמל.

לפי החוק הישראלי, כדי לעסוק בחשמל יש להחזיק ברישיון מתאים. לכן, גם מי שמסיים ללמוד קורסים מסוימים, כמו קורס חשמלאי בהצלחה, הוא עדיין לא חשמלאי מוסמך. חשמלאי צריך לצבור ניסיון על מנת לקבל את הרישיון המיוחל. רק לאחר שלוש שנים, הכוללות עבודה כחשמלאי עוזר וכחשמלאי מעשי. רק לאחר השלמת התקופה הזאת יוכל החשמלאי לקבל את רישיון החשמלאי המוסמך שלו.

 

עבודות שהוא מסוגל לבצע

חשמלאי מוסמך יכול לבצע עבודות חשמל מורכבות ועבודות חשמל פשוטות יותר. בין עבודות החשמל הפשוטות שמבצע החשמלאי המוסמך ניתן למנות תיקונים שונים בגופי תאורה בעייתיים, בעיות במכשירי אוורור שונים, בעיות בנקודות חשמל בבית וכן בעיות במערכות חשמליות שונות, כמו בעיות במערכות אש, מערכות אזעקה ומערכות אינטרקום בבניינים.

עבודות החשמל המורכבות בהן מטפל החשמלאי המוסמך הן עבודות חשמל שיש לבצע אותן בזהירות יתרה. למרות כל הטוב שאנחנו מקבלים מהחשמל, מדובר בכל זאת בדבר שעשוי לסכן חיים. לכן, עבודות בארונות חשמל, עבודה עם נקודות חשמל, הארקה ולוחות חשמל יש לבצע רק עם בעל המקצוע המוכשר לכך.

 

תהליך העבודה של חשמלאי מוסמך

חשמלאי מוסמך עובד בצורה יסודית, על מנת לפתור את התקלות והבעיות השונות ביעילות ותוך כדי שמירה על בטיחותו האישית ובטיחות הסובבים. ראשית, הוא שומע מהמזמין מה הבעיה ובוחן אותה. הוא יפעל לאיתור מקור התקלה ולסיבות השונות.

לאחר מכן, החשמלאי המוסמך יבין מהי דרך הפעולה הטובה ביותר על מנת לפתור את התקלה, אם ניתן. במידה והתקלה לא ניתנת לפתרון או שהעלויות שלה עשויות להיות גבוהות מדי, הוא עשוי להמליץ על רכישת מכשיר חשמלי חדש.

 

פתרון הבעיה

לאחר ההבנה מהי הדרך הנכונה ביותר לפתרון הבעיה, החשמלאי ישתמש בידע ובניסיון שלו להחזרת המצב לקדמותו. במקרים רבים הוא יעשה זאת עם ציוד מתאים וייעודי, שעומד בתקני הבטיחות השונים לפיהם הוא צריך לעבוד. לאחר התיקון, תתבצע בדיקה מחדש בה ניתן יהיה לראות האם התקלה נפתרה לגמרי.

חַשׁמַלַאי

באותו נושא
ספריי
מדבירים ברמת גן

גיליתם שיש לכם מזיקים בחצר או בבית ואתם רוצים להיפטר מהם ממש עכשיו? לא בטוחים איך למצוא מדביר אמין וטוב ברמת גן?   אספנו עבורכם

קרא עוד »